Mistrzostwa Mazowsza Szkół Podstawowych w szachach szybkich

W sobotę, 16.11.2019 r w Wesołej czworo naszych uczniów po raz trzeci reprezentowało naszą szkołę w Mistrzostwach Mazowsza Szkół Podstawowych w szachach szybkich. Uczniowie rozegrali osiem rund po 15 minut na zawodnika. W zawodach wystąpiło 68 drużyn czteroosobowych z całego województwa mazowieckiego, w tym zespoły, które na co dzień trenują szachy. Naszą szkołę reprezentowali: Wiktoria Więcek z kl. VIID, Jan Prugar z kl. VIC, Jakub Kryszczuk z kl. VA i Kuba Krzemiński z kl. IVA.

 

Uczniowie często grali z wyżej rozstawionymi drużynami i tym samym z dużo lepszymi zawodnikami. Pomimo porażek nikt się nie zniechęcił i cała drużyna SP Nadarzyn walczyła do końca. Najwięcej punktów dla naszej drużyny zdobyła Wiktoria Więcek – 7 pkt., Kuba Krzemiński -  3 pkt., Jan Prugar – 2 pkt., a Jakub Kryszczuk zdobył bardzo cenny 1 pkt. Pomimo odległego miejsca w klasyfikacji drużynowej nasza uczennica Wiktoria Więcek, wygrywając siedem partii szachowych, odniosła sukces indywidualny, zajmując w kategorii dziewcząt na szachownicy czwartej 6. miejsce. Należy zaznaczyć, że Wiktoria na turnieju  osiągnęła taki sam wynik jak  zawodniczka, która zajęła 2 miejsce. Jednak z uwagi na niższy wynik końcowy naszej drużyny została sklasyfikowana na szóstym miejscu wśród sześćdziesięciu zawodniczek. Jest to najlepszy wynik indywidualny w historii występów naszych uczniów na Mistrzostwach Mazowsza w szachach.

Podsumowując, uważam, że był to bardzo udany wyjazd naszych szkolnych szachistów. Uczniowie mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności, zagrać z naprawdę świetnymi zawodnikami z innych szkół oraz spędzić dzień wśród wojewódzkiej elity szachowej, a w przerwie zjeść pyszną pizzę.

Na koniec dziękuję rodzicom za zaangażowanie i wspieranie swoich pociech po powrocie do domów. Poza tym Wiktoria  indywidualnie wśród wszystkich 181 zawodników ze szkół podstawowych zajęła świetne 24. miejsce. Brawo!

 

Katarzyna Dąbrowska-Wężyk

This website is protected by RSFirewall!, the firewall solution for Joomla!