Program edukacyjny WYBIERAM WODĘ!

Szkoła Podstawowa im. Witolda Doroszewskiego w Nadarzynie wzięła udział w Ogólnopolskim programie edukacyjnym „Wybieram wodę”, który był wspólną inicjatywą Polskiego Towarzystwa Dietetyki oraz Instytutu Promocji Zdrowia i Dietoterapii. Działania programu zwracają szczególną uwagę na to, jak ważną rolę w zachowaniu zdrowia odgrywa prawidłowe nawodnienie organizmu. Uczniowie naszej szkoły z ogromnym zapałem włączyli się do programu, ponieważ mają świadomość jak ważne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu ma picie odpowiedniej ilości wody.

W naszej szkole promujemy zdrowy styl życia. Wraz z podjętymi działaniami w ramach programu, uczniowie wykształcili prawidłowe nawyki żywieniowe, nauczyli się świadomego korzystania z naturalnych zasobów wodnych.

Relacje z działań:

  • FILM PROMUJĄCY PICIE WODY- pigułka z działań podjętych przez uczniów naszej szkoły
  • Konkurs na najciekawszy plakat z hasłem przewodnim Wybieram wodę!

  • Dzień Wody- szkolny dzień, podczas którego w czasie przerwy zorganizowane było wspólne picie wody przez uczniów oraz pracowników szkoły

  • Wybieram wodę- najciekawszy wiersz promujący picie wody autorstwa J. Tartas z kl. IV c
  • Prelekcja uczennicy klasy IV C - M. Kobackiej- spotkanie uczniów klas IV na godzinie wychowawczej poświęcone zdrowym nawykom żywieniowym

  • Spotkanie z dietetyk SPG ZOZ w Nadarzynie, p. K. Siwiec

Dziękujemy panu Michałowi Piętce za pomoc przy realizacji programu.

 

M. Nowicka-Prusakiewicz