Pierwsza edycja rodzinnego turnieju szachowego Szkoły Podstawowej  im. Witolda Doroszewskiego.

W dniu 12 kwietnia 2019 r. w naszej szkole odbyła się pierwsza edycja rodzinnego turnieju szachowego Szkoły Podstawowej im. Witolda Doroszewskiego.

Zawody cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Do turnieju zgłosiło się 11 drużyn dwuosobowych. W zawodach wzięli udział grający w szachy uczniowie klas I-VIII wraz z osobą spokrewnioną (np. z bratem, siostrą, mamą, tatą, wujkiem, ciocią, babcią, dziadkiem i „kuzynem”), tworząc dwuosobowe drużyny rodzinne. Turniej został rozegrany systemem szwajcarskim, tempem 5 rund po 15 minut na zawodnika.

Po oficjalnym otwarciu zawodów przez dyrektora Szkoły Podstawowej im. Witolda Doroszewskiego w Nadarzynie, Panią Izabelę Bogusiewicz, zawodnicy rozegrali zacięte i bardzo interesujące partie szachowe. W przerwach między rundami wszyscy mogli odpocząć i porozmawiać w kąciku kawowym przy pysznym domowym cieście.

Po czterogodzinnych rozgrywkach przyszedł czas na podsumowanie i ogłoszenie wyników.

Pierwsze miejsce zajęły ex aequo dwie drużyny, które uzyskały po 8 punktów: Przemysław Engel z kl. IIIB wraz z tatą, Panem Łukaszem oraz Jan Prugar z kl. VC z tatą, Panem Jarosławem.

Drugie miejsce z wynikiem 7 punktów zajął Jakub Kryszczuk z kl. IVA z tatą, Panem Arturem.

Natomiast trzecie miejsce przypadło Kubie Krzemińskiemu z kl. IIIA z tatą, Panem Krzysztofem, którzy uzyskali 6,5 punktów.

Tuż za podium, na czwartym miejscu, z wynikiem 5,5 punktu uplasowała się jedyna dziewczynka w turnieju, Julia Rychlicka z kl. IIIC z tatą, Panem Krzysztofem.

Najlepsi zawodnicy za miejsca I-IV otrzymali medale i dyplomy. Pozostałe dzieci otrzymały pamiątkowe medale oraz dyplomy.

Bardzo dziękuję wszystkim rodzinom za udział w rodzinnym turnieju szachowym.