WYNIKI  SZKOLNEGO TURNIEJU SZACHOWEGO DLA KLAS IV-VI I KLAS I-III

W listopadzie w naszej szkole po raz kolejny odbył się turniej szachowy. Turniej stał na bardzo wysokim poziomie. Wielokrotnie  dochodziło do dogrywek, co powodowało dodatkowe emocje wśród uczestników.

W środę 16 listopada 2016 r. odbył się turniej szachowy dla dzieci z klas IV-VI. W kategorii chłopców wystąpiło 9 zawodników. Bezkonkurencyjny okazał się Dawid Kharel – uczeń klasy V A, który zajął I miejsce.

II miejsce zajął Maks Martynek, uczeń klasy IV D, a  III miejsce zajął Miłosz Cichy z klasy IV D,

IV miejsce zajął Piotr Mroczek, również uczeń klasy IV D.

Na wyróżnienie zasługuje postawa Filipa Kardasa, który zrezygnował z wycieczki szkolnej, aby wziąć udział w szkolnym  turnieju szachowym. Poza tym Filip Kardas zaczął grać w szachy kilka tygodni przed turniejem i zajął dobre, V miejsce.

W kategorii dziewcząt I miejsce zajęła Zuzanna Grabowska z klasy V A, która również będzie reprezentować naszą szkołę w gminnym turnieju szachowym.

Nim opadły emocje w kategorii uczniów ze starszych klas, w dniu 23 listopada 2016 r. do rywalizacji w turnieju szachowym przystąpiły dzieci z klas I-III.

W kategorii chłopców wystartowało 18 zawodników:

I miejsce, podobnie jak przed rokiem zajął Damian Strzębała – uczeń z klasy III C.

II miejsce zajął Jan Prugar, również uczeń z klasy III C.

III miejsce zajął Jakub Kryszczuk z klasy II A.

IV miejsce zajął Adam Tomkiel z klasy III D.

W kategorii dziewcząt wystąpiły trzy zawodniczki.

I miejsce zajęła Marysia Żakowicz z klasy II D, II miejsce zajęła Aleksandra Smolak z klasy III D, a III miejsce zajęła Julia Osiecka z klasy II D.

Trzech najlepszych zawodników i zawodniczki  z każdej kategorii wezmą udział w finale gminnego turnieju szachowego, który odbędzie się 7 grudnia 2016r w Szkole Podstawowej w Młochowie. Zwycięzcom gratuluję i życzę dalszych sukcesów szachowych, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, zaangażowanie oraz postawę fair-play.