Gminny turniej szachowy dla szkół podstawowych

W dniu 17.12.2019 r odbył się w Kostowcu gminny turniej szachowy dla szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowali: Julia Janiszewska z kl. III B, Antoni Nosal z kl. III A, Patryk Marcinowski z kl. III C, Kuba Krzemiński z kl. IV A, Wiktoria Więcek z kl. VII D oraz Bartosz Kaca z kl. VI A. W trakcie turnieju odbyło się wiele ciekawych partii szachowych. Tym razem w rywalizacji drużynowej nasza szkoła zajęła drugie miejsce, przegrywając ze Szkołą Podstawową w Ruścu. Trzecie miejsce przypadło Szkole Podstawowej w Kostowcu.

W rywalizacji indywidualnej Patryk Marcinowski w kategorii uczniów młodszych, po wyczerpującym pojedynku i dogrywce, zajął drugie miejsce. Tuż za podium, na czwartym miejscu uplasował się Antoni Nosal.

W kategorii uczniów starszych, niestety, żadnemu z naszych uczniów nie udało się zająć czołowego miejsca. Najlepszy z naszej drużyny był Bartosz Kaca, który zajął czwarte miejsce. Na zakończenie turnieju każdy z uczniów otrzymał upominek, a drużyny odebrały puchary dla szkół.

 

Katarzyna Dąbrowska-Wężyk

opiekun szkolnego koła szachowego

This website is protected by RSFirewall!, the firewall solution for Joomla!